Chůze na boso

Terapie bez bot 

Stav kdy se stáváte tak trochu zvířetem a vnímáte tak více svoje tělo, přepnete se do instinktivního vnímání. Na tuto cestu se lze přeladit. Jste to vy, tady a teď. Velice důležitý moment ve vašem životě, neboť v normálním světě shonu jste strháváni někam kam ani sami nechceme, to vlastně nejsme my. Jsme ovládáni strachem a programy v našem podvědomí a především logikou. Ve světě" bez bot"...….v lese je to jiné. Dáváte tak prostor sami sobě a vlastnímu naladění na vnitřní svět. Používám tuto terapii z několika důvodů. Jeden z nich je, jak jsem již řekla, dostáváte se více do těla, prožíváte přítomný okamžik, vnímáte pak vše lépe a intenzivněji. Dalším důvodem je, že vaše nohy se dokáží více spojit se zemí nejen energeticky, ale zmapují si svůj přirozený terén a následně tak na to reagují. Zapojí se tak automaticky svaly středu těla, který nám dále rozvádí impulsy do celého těla. Díky impulsům skrze chodila se naladíme na naší fasciální síť a dokážeme tak být více dynamičtí, rychlejší, vytrvalý a svobodní. Svoboda to je ten pocit. S počátku to třeba nemusí jít a někdy člověk na sebe začne tlačit a ať už tady, ostatně jako všude v životě, pokud se na něco tlačí, tak to prostě nepřichází. Sami si tak vytváříme v hlavě vlastní omezení, například strachu jestli na něco nešlápneme, nevymkneme si kotník, špína na nohou bahno, studená zem…….apod. Omezení je potřeba pustit, nechat je rozplynout, přestat vytvářet svoje uměle komfortní zóny vlastním omezením. Dostat se do stavu důvěry sami v sebe a následovat svůj vlastní instinkt. Pak už tělo samo ví, co má dělat bez zbytečných teorií a ukázek. Nohy vědí, jak mají běhat a kam mají šlápnout, aby to pro ně bylo bezpečné a celé tělo se tak přirozeně zapojuje spolu s dechem. Je to průchod vás samých vnímáte tak dostatek sebe v každém okamžiku. A tyto krásné okamžiky se nám následně po té, mohou promítnout do našeho života. Jen pustit rozum vypnout hlavu a nechat průchod svému srdci a instinktivnímu vedení a důvěřovat v sebe

Staň se přítomným okamžikem 

Už vím, co chci!  chci běhat bez bot! Vůbec nevím proč, ale láká mě to. Znáte ten pocit když děláte věci bez jakéhokoli hodnocení, které vás momentálně napadnou? 

Zvu Vás všechny ty, kteří chcete zkusit tyto krásné okamžiky přítomnosti a napojení na matku zemi. Součástí našich životů je příroda, která nás obklopuje. A les je zatím ještě jediné a poslední místo na zemi kde se děje vše přirozeně.